по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český státní svátek v Biškeku

Velvyslanectví České republiky v Nur-Sultanu pozvalo 5. října 2020 zástupce státní správy Kyrgyzstánu, diplomatický sbor, podnikatelskou komunitu a české krajany na koktejl organizovaný při příležitosti nadcházejícího státního svátku ČR.

Společenského podniku organizovaného v hotelu Hyatt Biškek se v hlavním městě Kyrgyzstánu zúčastnilo na 50 hostů. Oficiální hostem za kyrgyzskou stranu byl náměstek ministra zahraničních věcí Azizbek Madmarov. Slavnostního koktejlu se dále zúčastnil náměstek ministra ekonomiky Kyrgyzstánu Sultan Achmatov a další významní hosté.

Velvyslanec Rudolf Hykl v projevu zmínil bilaterální akce z poslední doby, mezi něž patřila návštěva ministryně průmyslu a obchodu ČR Marty Novákové v Biškeku, společně zorganizované česko-kyrgyzské podnikatelské fórum, podpis Dohody o zamezení dvojímu zdanění mezi ČR a Kyrgyzstánem a zahájení činnosti Pracovní skupiny pro hospodářskou spolupráci. V květnu loňského roku navštívila Kyrgyzstán též poslanecká delegace členů Zemědělského výboru PSP ČR. Právě na ekonomickou oblast se snaží česká strana klást důraz, úspěšně se daří realizovat například menší projekty v oblasti zelených technologií, energetiky a zpracování vody. Významné jsou i mezilidské kontakty, v ČR studuje několik set kyrgyzských studentů.

Galerie


Český státní svátek v Biškeku 2020 / Национальный праздник Чехии в Бишкеке