по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kazachstánské děti oceněny v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2020

Celkem 8 mladých výtvarníků z Kazachstánu bylo ve 48. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2020 oceněno porotou za kvalitu jejich děl, která se věnovala vyhlášenému tématu "Krajina".

Z Kazachstánu se soutěže v letošním roce zúčastnilo 298 dětí, z nichž medaili "Lidická růže" obdržely dva a čestné uznání další 4 účastníci. Ocenění pocházeli z různých oblastí Kazachstánu, mmj. z měst Nur-Sultan, Usť-Kamenogorsk, Petropavlovsk a další.

Velvyslanec Rudolf Hykl dne 18.11.2020 předal na velvyslanectví ČR  v Nur-Sultanu medaili "Lidická růže" a diplom 13-leté studentce Kamile Shaimukhan, která byla jednou ze dvou oceněných kazachstánských účastníků, kteří obdrželi tuto nejvyšší formu uznání. Kamila v současné době navštěvuje kurzy na umělecké škole KazNUA (Kazašská národní univerzita umění) v Nur-Sultanu, kreslení se věnuje od dětství. Předání ocenění medailistce na velvyslanectví byli přítomni členové její rodiny, včetně babičky studentky, která velvyslanci věnovala knihu se vzpomínkami svého otce na tvrdý život v Kazachstánu v meziválečném období a za druhé světové války.

Galerie


Ocenění Výstava Lidice 2020 / Награждение Выставка Лидице 2020