по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Místopředseda PSP ČR Vojtěch Filip na zasedání zástupců parlamentů Evropy a Asie v Nur-Sultanu

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Filip zastupoval Českou republiku na  IV. Setkání předsedů parlamentů zemí Eurasie, které se konalo v Nur-Sultanu ve dnech 23.-24. září 2019. 

Zasedání se zúčastnilo 65 zemí, z EU byly na zastoupeny parlamentní delegace z Rakouska, Bulharska, Maďarska, Německa, Itálie, Slovenska, Slovinska, Polska, Francie a Chorvatska.   Tématem setkání bylo „Velká Eurasie: důvěra, dialog a partnerství“.

Místopředseda PS PČR Vojtěch Filip ve vystoupení na plenárním zasedání označil Kazachstán za klíčového ekonomického partnera České republiky ve Střední Asii. Ocenil četnost kontaktů mezi oběma parlamenty, přičemž zmínil návštěvu předsedy kazachstánského Majilisu N. Nigmatulina v Praze a nadcházející oficiální návštěvu předsedy PS PČR R. Vondráčka do Kazachstánu.

Vojtěch Filip se zdvořilostně setkal s prvním prezidentem Kazachstánu N. Nazarbajevem. s předsedou ruské Státní dumy V. Volodinem a dalšími partnery, se kterými absolvoval pracovní i společenské body programu.

Příští zasedání se uskuteční v roce 2020 v Indonésii.

 

Zpracoval: Ladislav Steinhübel, zástupce velvyslance

Galerie


Místopředseda PSP ČR V. Filip na zasedání zástupců parlamentů Evropy a Asie