по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @ Parlament of Kazakhstan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Rudolf Hykl se setkal s Předsedkyní Senátu Parlamentu Kazachstánu Darigou Nazarbajevou

Dne 18. června 2019 přijala předsedkyně Senátu Parlamentu Kazachstánu Dariga Nazarbajeva velvyslance ČR v Kazachstánu Rudolfa Hykla.

V průběhu setkání byly zdůrazněny tradičně dobré vztahy mezi ČR a Kazachstánem, jak na politické, ekonomické, tak i lidské úrovni. Předsedkyně Senátu D. Nazarbajeva uvedla, že ČR je pro Kazachstán důležitý strategický partner a dlouhodobý přítel. Vyzdvihla úspěchy ČR v její zemi, především v oblasti automobilového průmyslu, zelené energetiky, cestovního ruchu či vzdělávání. Potenciál spolupráce existuje mezi firmami v oblasti průmyslu, technologií či zemědělství, jak v Kazachstánu, tak i na sousedních trzích Ruska a Číny.

Vysoce oceněny byly též vzájemné meziparlamentní vztahy, kdy v obou parlamentech existují skupiny přátel a bilaterální spolupráce. Český velvyslanec zopakoval platné pozvání pro předsedu Senátu Kazachstánu z roku 2017.

Na závěr D. Nazarbajeva poděkovala za podporu ČR řadě kazachstánských iniciativ na mezinárodním poli v oblasti udržitelného rozvoje, bezpečnosti a jaderného odzbrojení. R. Hykl ujistil, že ČR vnímá a oceňuje roli Kazachstánu jako zprostředkovatele řady mírových rozhovorů.

 

Olga Kalinová, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu

Galerie


Setkání s D. Nazarbajevou / Встреча с Д. Назарбаевой