по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání českých krajanů v Almaty při příležitosti státního svátku ČR

Dne 18. října 2021 se uskutečnilo setkání krajanské komunity Čechů žijících v Almaty na pozvání Velvyslanectví ČR v Kazachstánu. Společenský podnik na oslavu státního svátku ČR byl zorganizován v restauraci české kuchyně „Praha“ a zúčastnilo se ho přes 20 hostů z řad české zahraniční sítě, mezinárodních organizací, českých firem působících v Kazachstánu a další osoby, které s Kazachstánem spojily svůj osobní, pracovní či rodinný život.

Almaty je obchodní centrum Kazachstánu, kde se nachází početná skupina zastoupení českých firem. S cílem pracovní i osobní asistence těmto skupinám byl v Almaty českým státem zřízen honorární konzulát ČR, pozice zemědělského experta při Velvyslanectví ČR či agentura na podporu obchodu CzechTrade. Představitelé zmíněných institucí se akce, která byla z důvodu platných koronavirových opatření uskutečněna v omezeném formátu, přítomni.

 Setkání se uskutečnilo v restauraci PRAHA v Almaty


Setkání se uskutečnilo v restauraci PRAHA v Almaty

Velvyslanec Rudolf Hykl se v projevu k přítomným zmínil o vzájemných vztazích v oblasti obchodu a investic, též o vízových a dalších opatřeních v souvislosti s pandemií COVID-19. Podal též informaci o plánovaných obchodně-ekonomických a kulturních aktivitách Velvyslanectví a ujistil české krajany o pokračující podpoře v otázkách osobních i pracovních ze strany Velvyslanectví ČR.