по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví České republiky v Kazachstánu v nových prostorách

Velvyslanectví České republiky v Nur-Sultanu má od 7. září 2020 nové sídlo, a to v Business Centru Q2 na adrese Kabanbay Batyra 15/1, Nur-Sultan.

Oficiální zastoupení České republiky v Kazachstánu změnilo po sedmi letech adresu a přestěhovalo se do modernějších a lépe uzpůsobených prostor. Nové diplomatické zastoupení ČR v hlavním městě země v Nur-Sultanu zajišťuje vyšší komfort pro návštěvníky velvyslanectví, a to především jeho konzulárního úseku, ale i bezpečnější podmínky pro práci jeho zaměstnanců.  Budova Q2 se nachází v centru metropole, v přímém sousedství budovy Opery a baletu a je dobře přístupná veřejnou i individuální dopravou. V administrativní budově sídlí několik významných mezinárodních firem jako IBM, General Electric, PWC, Microsoft a další.  České velvyslanectví se nachází na nejvyšším, 7. patře. 

„Přestěhování ZÚ do nových prostor je výsledkem více než jednoroční práce, výběrem budovy počínaje a adaptací prostor konče. Přemístění velvyslanectví se nám podařilo zrealizovat i přes složitou situaci s koronavirem, která v posledních měsících panovala v Kazachstánu a ostatně i jinde ve světě,“ uvedl velvyslanec ČR Rudolf Hykl. „Nové sídlo velvyslanectví ČR je pozitivní zpráva jak pro veřejnost, tak pro samotné zaměstnance velvyslanectví. Jsem rád, že Česká republika bude mít velmi důstojné a funkční zastoupení v Kazachstánu, s nímž máme intenzivní ekonomické, politické, ale i vízové styky“, dodal.

V nových prostorách Velvyslanectví ČR jsou odděleny vchody zvlášť do recepce, která je nově vytvořena, a na konzulární úsek. Nově byly vytvořeny i konferenční a zasedací místnosti, čekárna konzulárního úseku, jakož i komfortnější prostory pro přijímání vízových žádostí. 
 

Plná adresa nového sídla velvyslanectví ČR je:

Velvyslanetví České republiky
Kabanbay Batyr 15/1
Q2 Business Centrum, 7. patro
010000 Nur-Sultan, Republika Kazachstán

 

Tel. +7 (7172) 99 51 01, 99 50 61
E-mail:
nur-sultan@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/nur-sultan

Galerie


Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu v nových prostorách / Посольство Чехии в Нур-Султане в новом помещении