по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Mažilis Parlamentu Republiky Kazachstán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Eliška Žigová se oficiálně rozloučila s předsedy obou komor parlamentu Kazachstánu

V souvislosti s ukončením mise se velvyslankyně Eliška Žigová setkala dne 11. prosince 2018 s předsedou Mažilisu Nurlanem Nigmatulinem a předsedou Senátu parlamentu Republiky Kazachstán Kassymem-Žomartem Tokajevem.

Oba předsedové v průběhu přijetí poděkovali paní velvyslankyni Žigové za velmi produktivní práci s cílem posílení bilaterální spolupráce ČR s Kazachstánem v politické, ekonomické i kulturně-humanitární sféře.

Předseda Mažilisu N. Nigmatulin  označil Českou republiku za důležitého partnera Kazachstánu v centrální a východní Evropě. Za 25 let diplomatických vztahů byl vybudován aktivní politický dialog. Předseda Mažilisu podotknul, že se jedná o výsledek společné práce založený na porozumění prezidentů obou zemí Miloše Zemana a Nursultana Nazarbajeva.

Předseda Senátu K. Tokajev zopakoval, že za léta působení paní velvyslankyně Žigové se dynamicky rozvíjel dialog na nejvyšší politické úrovni, včetně zákonodárných orgánů zemí. Astanu vícekrát navštívili předsedové obou komor Parlamentu ČR, což posílilo význam meziparlamentní diplomacie.

Přijetí v Senátu

Přijetí v Senátu

Velvyslankyně Žigová ocenila v průběhu schůzek široké spektrum vzájemných vztahů s Kazachstánem a zdůraznila, že země představuje nejdůležitějšího partnera ČR v centrální Asii. Dle jejího názoru ČR může ukázat Evropské unii, jak se dá s Kazachstánem efektivně spolupracovat.