по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

8. zasedání kazachstánsko-české mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci.

Ve dnech 21.-23.10. se v Astaně uskutečnilo 8. zasedání  kazachstánsko-české mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci.

Ve dnech 21.-23.10. se v Astaně uskutečnilo 8. zasedání  kazachstánsko-české mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. Spolupředsedové mezivládní komise: náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Ing. Vladimír Bärtl a náměstek  ministra energetiky KZ Bachytžan Džaksalijev  podepsali  mezivládní protokol  o rozvoji ekonomických vztahů mezi Českou republikou a Republikou  Kazachstán v energetice a energetických inovacích, průmyslu, zemědělství a potravinářství, vědě, výzkumu a inovacích, ve zdravotnictví,  v životním prostředí a  v turistickém ruchu. Dále byla dohodnuta společná účast na mezinárodních zasedáních a na akcích na regionální úrovni. Obě strany se rovněž dohodly na rozšíření smluvní základny mezi ČR a KZ.

Účastníci zasedání mezivládní komise vyjádřili podporu zakládání společných česko-kazachstánských společností v ČR a v KZ.  Na okraj zasedání bylo založeno  nové konsorcium: „ Česko-kazachstánská energetická společnost  CZK", ve které jsou zastoupeny významné české firmy zabývající se výrobou energicky úsporných zařízení   jako Karma a.s., Enviroment Commerce s r.o.,  Mavel a.s., Enkom a.s., TZB Orlova a.s.,  Тhermona, Invelt Servis s r.o. a, Česká východní a.s..  Tato společnost má zájem na účasti v modernizaci  kazachstánské energetické infrastruktury.

přílohy

mvk2 553 KB JPG (Obrázek / Fotka) 26.10.2015

mvk3 496 KB JPG (Obrázek / Fotka) 26.10.2015

mvk4 536 KB JPG (Obrázek / Fotka) 26.10.2015

mvk5 589 KB JPG (Obrázek / Fotka) 26.10.2015

mvk6 556 KB JPG (Obrázek / Fotka) 26.10.2015