česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: OECD
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR předsedá Rozpočtovému výboru OECD

Členské státy OECD na svém zasedání dne 12. července 2017 jednomyslně zvolily velvyslance a stálého představitele ČR při OECD, pana Petra Gandaloviče, předsedou Rozpočtového výboru OECD (OECD Budget Committee).
 

Rozpočtový výbor je odpovědný za přípravu rozpočtu OECD, jehož celkový objem pro rok 2017 činí 373,7 mil. EUR, a průběžně sleduje čerpání rozpočtu dle odsouhlasených priorit. 

Činnosti Rozpočtového výboru věnují členské státy dlouhodobě značnou pozornost, protože jeho prostřednictvím mohou přímo kontrolovat využití svých vložených prostředků. Věříme, že dvouleté období našeho předsednictví k tomu přispěje a umožní nám účinněji dbát na rozpočtovou odpovědnost sekretariátu OECD, o kterou v rámci Rozpočtového výboru dlouhodobě usilujeme.

Pro ČR, jejíž podíl na rozpočtu OECD činí 1,08 %, je zvolení na pozici předsedy Rozpočtového výboru velký úspěch, kterého si vážíme i jako ocenění naší dosavadní práce. V historii svého členství v OECD Česká republika předsedala pouze jednou, a to ve Výboru pro životní prostředí v letech 2000 – 2003.