česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra obchodu a průmyslu Vladimír Bärtl se zúčastnil ministerského zasedání Rady OECD

Ve dnech 30. – 31. května 2018 proběhlo pod předsednictvím Francie a místopředsednictvím Lotyšska a Nového Zélandu ministerské zasedání Rady OECD k tématu obnovy multilateralismu. Zasedání zahájil svým projevem francouzský prezident Emmanuel Macron.

Jednání se soustředilo na přínosy uplatnění multilaterálního přístupu v řešení aktuálních globálních problémů v oblastech jako digitální ekonomika, daně a finanční toky, obchod a investice, sociální nerovnosti, naplňování cílů udržitelného rozvoje, boj s korupcí, biodiverzita a klimatické změny. Předmětem diskusí byla také role OECD v napomáhání řešení globálních ekonomicko-sociálních výzev. Na závěr zasedání Francie vydala své předsednické prohlášení. Během ministerského zasedání byly podepsány Dohody o vstupu Litvy a Kolumbie do OECD.

 

Česká republika byla na zasedání zastoupena na úrovni náměstka ministra obchodu a průmyslu Vladimíra Bärtla, který se zapojil do diskusních skupin k problematice digitální transformace ekonomiky a k tématu otevřeného systému pro obchod a investice v multilaterálním rámci. Zúčastnil se rovněž jednání k iniciativě „Network for Open Economies and Inclusive Societies“, jejímž cílem je umožnit výměnu názorů, zkušeností a sdílení nejlepší praxe na podporu otevřené globální ekonomiky a odstranění existujících nerovností.    

Vedoucí české delegace, náměstek V.Bärtl

Vedoucí české delegace, náměstek V.Bärtl