česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: OECD
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rada OECD diskutovala o naplňování Cílů udržitelného rozvoje


Marie Chatardová, velvyslankyně ČR při OSN a současná předsedkyně Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC), vystoupila dne 14. března 2018 na pozvání generálního tajemníka OECD na zvláštním zasedání Rady OECD k Cílům udržitelného rozvoje (SDGs).

Ve svém vystoupení zdůraznila, že bez partnerství a vzájemné spolupráce napříč organizacemi i státním a veřejným sektorem nebude naplnění ambiciózní Agendy 2030 možné. „Miliony lidí se podařilo díky Agendě 2030 pozvednout z chudoby, ekonomika řady zemí světa setrvale roste, rostou však i nerovnosti ve společnostech a s nimi spojené výzvy,“ uvedla velvyslankyně Chatardová.

Poukázala na zprávu generálního tajemníka OSN z roku 2017 o naplňování SDGs, z níž je patrné, že ačkoli se podařilo dosáhnout pokroku v řadě oblastí, stále ještě zbývá mnoho úkolů. Hovořila také o akcích pořádaných českým předsednictvím v rámci ECOSOC, které se zaměřují na naplňování Agendy 2030.

Stálý představitel ČR při OECD, velvyslanec Petr Gandalovič, ve svém následném vystoupení v rámci diskuse ocenil spolupráci mezi OSN a OECD a zdůraznil, že OECD hraje při naplňování cílů SDGs významnou podpůrnou roli.