česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stálá mise ČR při OECD přiveze do Prahy odborníky na nízkouhlíkové technologie a digitalizaci


Stálá mise České republiky při OECD ve spolupráci se Svazem průmyslu ČR pořádá ve dnech 25.-26. dubna 2018 v prostorách SP ČR v Praze dva semináře, na nichž budou moci čeští podnikatelé diskutovat o nejnovějších trendech v oblasti nízkouhlíkových technologií a také o tom, jak využít digitální transformaci ve prospěch svých firem. Semináře, v jejichž rámci do Prahy přijedou odborníci OECD a Mezinárodní energetické agentury (IEA), jsou projektem ekonomické diplomacie MZV ČR  a podpořilo je i Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Dne 25. dubna 2018 ve 14:30 hodin se uskuteční seminář Nízkouhlíkové technologie a jejich vliv na energetický mix.  Cílem semináře je představit vybrané iniciativy zaměřené na podporu zavádění nízkouhlíkových energetických technologií. Účastníci se seznámí s  vybranými statistikami a analýzami, které významným způsobem mohou pomoci firmám při hledání odpovědí týkajících se strategií jednotlivých zemí v oblastech energetické bezpečnosti, udržitelnosti a přístupu. Diskuse se také zaměří na trendy při zavádění nízkouhlíkových energetických technologií.

Dne 26. dubna 2018 v 10 hodin se uskuteční seminář Digitalizace a její vliv na tradiční podnikatelské struktury. Cílem semináře je představit rostoucí digitální transformaci jako příležitost, která firmám i jejich zaměstnancům nabízí řadu možností ke zvýšení růstu produktivity, pracovních příležitostí a mobility s podporou nových schopností a dovedností. Seminář by měl také ukázat, že se data stávají důležitým výrobním faktorem, přičemž větší diferenciace užití různých typů dat se stává konkurenční výhodou.

Oba semináře se budou konat v jednací místnosti Svazu průmyslu ČR, Freyova 948/11, Praha 9.

Denisa Provazníková

Stálá mise ČR při OECD

přílohy

Pozvánka - digitalizace 697 KB PDF (Acrobat dokument) 16.4.2018

Pozvánka - nízkouhlíkové technologie 702 KB PDF (Acrobat dokument) 16.4.2018