english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Oslo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-norský šachový víkend v rezidenci velvyslance

(Archivní článek, platnost skončena 30.09.2019.)

Ve dnech 25. – 26. 5. 2019 se uskutečnil další z projektů sportovní diplomacie v Norsku, tentokráte zaměřený na šachy.  Do norské metropole zavítal tým mladých reprezentantů Šachového klubu Staré Město, aby se zde utkal s výběrem Oslo.

Extraligový šachový tým do 18 let z ŠK Staré Město (www.sachysm.cz) ve složení Lucie Ambrožová, Eliška Vavřínková, Vlastimil Babula jr., Lukáš Macháček a Alexandr Skalský v doprovodu trenérů Antonína Macháčka a mezinárodního velmistra Vlastimila Babuly změřil své síly se stejně starým družstvem osloských šachistů, který tvořili Daniell Nordquelle, Amadeus Hestvik Evenshaug, Thyra Kvendsethová, Ingrid Skaslienová a Sondre Lillestøl Melaa. Ve dvoudenním klání sehrál každý z hráčů dvě partie proti stejnému soupeři.  

Z napínavých a několik hodin trvajících partií vyšel nakonec lépe tým z Oslo, který v obou dnech dokázal zvítězit shodným poměrem 3,5:1,5.

Celá akce, která proběhla pod patronací generálního tajemníka Norského šachového svazu p. Geira Nesheima a velvyslance ČR v Norsku J. E. Jaroslava Knota, měla primárně za cíl navázat družbu a spolupráci mezi mladými českými a norskými šachisty na klubové úrovni, která doposud chyběla.

Odvetné utkání ve Starém Městě bylo realizačními týmy obou družstev dohodnuto na září letošního roku.

Galerie


Česko-norský šachový víkend v rezidenci velvyslance