english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Populární cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba přednášel krajanům o zážitcích ze svých toulek světem

(Archivní článek, platnost skončena 31.07.2020 / 11:14.)

Dne 10. února 2020 se v rezidenci velvyslance uskutečnil za velkého zájmu krajanské komunity přednáškový večer známého brněnského cestovatele, dobrodruha a fotografa Jirky Kolbaby. Akci uspořádalo Velvyslanectví České republiky ve spolupráci s největší krajanskou organizaci v Norsku Česko-norským fórem.

Ve zcela zaplněných prostorách rezidence velvyslance rozprávěl Jirka Kolbaba o cestování, touze objevovat nové země, kultury i lidi, jakož i o neustále motivaci poznávat svět. Jiří Kolbaba patří společně s duem Hanzelka-Zikmund a dr. Miloslavem Stinglem k legendám českého a československého cestování. Za svou dosavadní kariéru profesionálního cestovatele vydal několik publikací, které se setkaly s mimořádným čtenářským ohlasem. Na rozhlasových vlnách můžeme Jirku více než 17 let každý den slyšet v ranním vysílání Rádia Impuls v pořadu „Cestování s Jirkou Kolbabou“.  

Zároveň je úspěšným a vyhledávaným fotografem (zakázky pro zahraniční ministerstva turistiky – Spojené arabské emiráty, Španělsko, Chorvatsko, Indonésie nebo pro krále Jordánska). V ČR i v zahraničí se konala řada výstav jeho fotografií. Jeho cestovatelská diashow patří v České republice mezi nejnavštěvovanější akce svého druhu.

 Jiří Kolbaba je mj. držitelem indonéského státního vyznamenání.

Galerie


Populární cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba přednášel krajanům o zážitcích ze svých toulek světem