english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promítání filmu pro krajany a ukončení výstavy ke stoletému výročí založení Československa

Ve středu dne 30. května 2018 byla poslední možnost vidět výstavu pořádanou ku příležitosti staletého výročí založení Československa. Při této příležitosti proběhlo promítání českého filmu Po strništi bos.

Výstava probíhala v prostorách Velvyslanectví České republiky v Oslo a byla k vidění od 16. května 2018. Expozice byla rozdělena do dvou částí, a to české a slovenské. Česká část výstavy byla zhotovená Ministerstvem obrany ČR, a dal ji k dispozici přidělenec obrany Brig. gen. Ing. Libor Štefánik. Slovenská část výstavy, kterou dalo k dispozici Velvyslanectví Slovenské republiky v Oslo, pojednávala o důležité slovenské osobnosti Milanu Rastislavu Štefánikovi, jeho odkazu na Slovensku a v neposlední řadě také vojenské činnosti na území Evropy.

Výstava byla ukončena ve středu 30. května 2018. Při této příležitosti se uskutečnilo v prostorách velvyslanectví promítání českého filmu Po strništi bos. Toto promítání proběhlo ve spolupráci s krajanským spolkem Česko-norské fórum. Celý večer byl provázen příjemnou a přátelskou atmosférou.

Na podzim připravujeme další dvě výstavy, a to se zaměřením na významné roky 1918 a 1968.

 

Galerie


Pozvání na výstavu ke stoletému výročí založení Československa