english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Julie Hrnčířová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

"Urban Poetism" - výstava fotografií Julie Hrnčířové v Oslo.

(Archivní článek, platnost skončena 30.05.2022.)

Ve čtvrtek 5. května 2022 bude v Fotografiens Hus v Oslo zahájena výstava Urban Poetism výtvarnice Julie Hrnčířové. Hrnčířová vystavuje fotografie předmětů každodenní potřeby, které se náhodou nebo spíše spontánní lidskou kreativitou proměnily v dočasná zátiší a malá umělecká díla sama o sobě.

Ve čtvrtek 5. května 2022 se koná vernisáž výstavy české fotografky Julie Hrnčířové pod názvem "Urban Poetism". Výstava se koná ve Fotografiens Hus v Oslo od 5. do 29. května 2022.


Julie Hrnčířová (1992) je česká umělkyně žijící v Oslo. V roce 2018 dokončila magisterské studium na Ecole Nationale Supérieure de la Photographie v Arles. Studovala a absolvovala několik uměleckých pobytů ve Francii, Německu a České republice. Zúčastnila se několika skupinových výstav, fotografických festivalů a knižních festivalů v Evropě.Skutečnost, že žila v několika zemích Evropy přispělo k jejímu zájmu o to, čím se v každodenním životě obklopujeme. Její umělecká praxe se orientuje na témata, jako je publicita, společenské normy a vše neočekávané. Ráda využívá momentální estetiku a humor, aby nám známé prostředí ukázala z nových perspektiv.

"Urban Poetism“ je první samostatnou výstavou Julie Hrnčířové v Norsku.