english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Business Iceland
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Islandsko-český podnikatelský webinář k zelenému růstu

Dne 18. 3. proběhl pod záštitou ministrů zahraničí Islandu a České republiky první islandsko-český podnikatelský webinář. V průběhu akce vystoupili zástupci českých a islandských firem, kteří představili jimi nabízené produkty a inovativní řešení na podporu zeleného růstu. Cílem webináře bylo napomoci propojování českých a islandských podnikatelských subjektů i v době omezených možností pro osobní setkávání se a prostřednictvím sdílení zkušeností a znalostí z oblasti zeleného hospodářství posílit dosavadní ekonomické vazby mezi oběma zeměmi. 

Iceland-Czechia Business Webinar

 

Historicky první podnikatelský webinář na vysoké úrovni mezi Islandem a Českou republikou se uskutečnil z podnětu ministrů zahraničí G. Thór Thórdarsona a T. Petříčka, kteří oba akci zaštítili a zahájili. Tematické zaměření na inovativní řešení pro zelený růst se stalo symbolickým potvrzením odhodlání obou zemí aktivně přispívat k naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN a závazků vyplývajících z Pařížské klimatické dohody jak na politické, tak korporátní úrovni. Účast obou zemí na vnitřním trhu EU prostřednictvím jejich zapojení do Evropského hospodářského prostoru vytváří pevné základy pro trvalé posilování spolupráce mezi českými a islandskými komerčními subjekty, čemuž tato akce měla rovněž přispět. 

Vystoupením zástupců jednotlivých firem předcházely sektorové prezentace Birty Kristín Helgadóttir z Green by Iceland a Zdeňka Horsáka z České asociace oběhového hospodářství, kteří účastníky seznámili s širším kontextem rozvoje a využívání zelných technologií a nástrojů oběhového hospodářství na Islandu a v České republice. Následně představili své produkty a nabízená řešení zástupci českých firem Agile EuropeASIOCyrklEKO-KOMHURTIRA-Brno a islandských firem Circular Solutions/KPMGKlappirResource International a ÝMIR Technologies. Akce byla zakončena projevy viceprezidenta Hospodářské komory ČR, R. Jakubského, a velvyslancem ČR pro Norsko a Island, J. Knotem. Po skončení webináře měly účastnící se firmy možnost propojit se za účelem navazujících B2B jednání na speciálně vytvořené LinkedIn-ové webové stránce. 

Na přípravě akce se podíleli Ministerstvo zahraničí Islandu, agentura Business Iceland, Hospodářská komora ČR a Velvyslanectví ČR v Oslo. 

Na záznam z celého webináře je možné podívat se i zpětně na YouTube

Galerie


IS-CZ Business Webinar on Green Growth_final