english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Jihovýchodní Moravy v Norsku

(Archivní článek, platnost skončena 25.10.2019.)


Dne 24. října 2018 proběhl v rezidenci velvyslance ČR v Norsku odborný seminář o Jihovýchodní Moravě následovaný prezentací komerčních subjektů z daného regionu. Cílem projektu bylo představit region Jihovýchodní Moravy zástupcům norského cestovního ruchu a navázat spolupráci regionální veřejné správy v ČR s norskými partnery.

Zastupitelský úřad ČR v Oslo s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí uspořádal dne 24. října 2018 v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) pilotní projekt zaměřený na propagaci českých a moravských regionů v Norsku -  "Jihovýchodní Morava - Perla České republiky".

Za českou stranu na projektu participovaly Zlínský kraj zastoupený hejtmanem Jiřím Čunkem a radním kraje pro cestovní ruch Janem Pijáčkem, obec Ratíškovice zastoupená senátorkou za obvod Hodonín Annou Hubáčkovou a město Uherské Hradiště reprezentované starostou a poslancem Stanislavem Blahou, oblastní sdružení na podporu cestovního ruchu "Region Slovácko" a zahraniční zastoupení CzechTourism pro Skandinávii a Finsko.  Z moravských komerčních subjektů se v rámci akce představily společnosti B/V vinařství, Europe Bike Tours, Lázně Hodonín, Lázně Luhačovice, Synot Holiday, Valašské muzeum v přírodě a Vinné sklepy Skalák.

Odborný seminář o Jihovýchodní Moravě ve formátu pléna byl zahájen úvodními projevy velvyslance ČR v Norsku J. Knota, hejtmana Zlínského kraje J. Čunka a senátorky A. Hubáčkové, v nichž byla zdůrazněna historická tradice, atraktivita a bohatost možností, které region poskytuje pro oddech i aktivní sportovní vyžití. Následovala vystoupení slavného norského spisovatele Thorvalda Steena o jeho lásce k Moravě a její historii a  dále nejznámějšího vinařského žurnalisty v Norsku Ulfa Dalheima o slovácké vinařské produkci. Celá akce vyvrcholila prezentací komerčních subjektů z ČR před plénem a následně i u „stánků“ ve formátu one-on-one. Doprovodný program sestával z vystoupení cimbálové muziky Ohnica z Uherského Hradiště a ochutnávky kulinářských specialit regionu včetně značkových slováckých vín.

Představení regionu Jihovýchodní Moravy v hojném počtu navštívili zástupci norských krajů, měst a obcí za účelem navázání potencionální družby se svými moravskými protějšky, komerční sektor byl zastoupen představiteli norských aerolinií, maloobchodních potravinářských řetězců a cestovních kanceláří. Akce se rovněž těšila zájmu norských žurnalistů píšících o turistice a cestování. 

Galerie


PROPED _ JV Morava_24_10_18