english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Adéla Ficová

Jsem studentkou oboru Norský jazyk a literatura na Masarykově universitě v Brně. Zároveň jsem letos dokončila studium Mezinárodních vztahů, a stáž na Velvyslanectví v Oslo pro mne pro to byla perfektní příležitostí, jak skloubit můj zájem o norštinu a politiku. Z pobytu v Oslo jsem si odnesla řadu skvělých zážitků a zkušeností, a tak můžu každému jen doporučit.
 

Adéla Ficová

Adéla Ficová

Stáž na Velvyslanectví je velmi různorodá, a tedy i zajímavá. Často jsem psala různé články, překládala z/do norštiny a angličtiny, ale měla jsem také příležitost se účastnit různých přednášek, konferencí, kulturních a jiných události. Jakožto absolventka MV jsem vděčná, že jsem se konečně mohla podívat do Peace Research Institute Oslo a Norwegian Institute of International Affairs. Stáž rovněž přispěla k rozšíření mé slovní zásoby, a to zejména díky každodennímu čtení novin, ale také díky různým specifickým akcím, kterých se Velvyslanectví účastnilo, např. Oslo Innovation Week.

Závěrem bych chtěla říct, že stáž by nikdy nebyla tak příjemná, nebýt úžasného kolektivu na pracovišti. Tímto bych chtěla poděkovat panu Velvyslanci nejen za to, že jsem měla možnost stáž absolvovat, ale také za jeho vlídnost a lidský přístup. Zvláštní poděkování pak patří Lence, která na Velvyslanectví vytváří skvělou a přátelskou atmosféru.