english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Iva Kopřivová

V současné době studuji na magisterském stupni skandinavistiku a překladatelství v kombinaci francouzština – čeština. Na Velvyslanectví České republiky v Oslo jsem pracovala jako stážistka v měsících březen a duben 2019. Působení na ambasádě pro mě představuje mimořádnou pracovní zkušenost v přátelském a obohacujícím prostředí. Stáž jednoznačně doporučuji všem zájemcům.

Díky této pracovní stáži jsem měla možnost nahlédnout do světa mezinárodních vztahů, diplomatických aktivit a fungování zastupitelského úřadu v zahraničí. Na náplni práce jsem ocenila především každodenní kontakt s cizími jazyky, jejich aktivní používání a rozmanitost úkolů, které jsem jako stážistka plnila. Připravovala jsem podklady a zpracovávala články z norských médií, překládala články a jiné potřebné dokumenty z/do norštiny a angličtiny a psala zprávy pro ministerstvo zahraničních věcí. Částečně jsem nahlédla i do práce konzulárního oddělení, pomáhala organizovat kulturní akce pro krajany a diplomaty a vyřizovat dotazy od českých a norských občanů.

Velmi ráda bych poděkovala za příležitost panu velvyslanci J. Knotovi, který mi tuto jedinečnou stáž umožnil absolvovat, a získat tak neocenitelné pracovní zkušenosti. Děkuji rovněž celému kolektivu na velvyslanectví za milé přijetí, vstřícné jednání a zpětnou vazbu.

Iva Kopřivová

Iva Kopřivová