english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Klára Tučková

Studuji magisterský stupeň oboru Norský jazyk a literatura na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a stáž na Velvyslanectví České republiky v Oslo jsem absolvovala po dobu dvou měsíců v rozmezí od května do června 2019.

Klára Tučková

Klára Tučková

Stáž pro mě byla nesmírně přínosná a obohacující, za což vděčím nejen samotné práci, kterou jsem vykonávala, ale také přívětivým zaměstnancům zastupitelského úřadu. Odnesla jsem si plno nových zkušeností. Pracovní náplň stáže byla velmi rozmanitá, ať už šlo o psaní článků, překládání rozličných typů textů nebo vypomáhání s organizováním akcí. Také jsem odpovídala na telefonáty pro konzulární oddělení a překládala obsah webových stránek ambasády do norštiny a angličtiny. Jedním z nejzajímavějších úkolů pro mě bylo psaní zpráv z oblasti aktuálního dění v Norsku, protože jsem se při hledání informací k rozličným tématům v norském tisku i na internetu naučila mnoho nového. Byla jsem často v kontaktu s norskými firmami, ať už ve formě emailů nebo telefonátů, a díky tomu jsem mohla norštinu používat aktivně. Ať už jsem pracovala na čemkoliv, měla jsem vždy pocit, že dělám smysluplnou práci a že mohu přispět ostatním, každý den byl proto velmi naplňující.

Ráda bych tímto poděkovala všem zaměstnancům ambasády za jejich vstřícné přijetí, rady a vedení v průběhu mé stáže. Bylo mi velkou ctí si práci na velvyslanectví vyzkoušet. Na tyto dva měsíce strávené na Velvyslanectví ČR v Oslo budu dlouho vzpomínat jako na jednu z nejpozitivnějších zkušeností, kterou jsem při svém studiu prošla.