english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Martin Kašpárek

Jsem absolventem právnické fakulty Maastrichtské univerzity (evropské právo) a právnické fakulty Vídeňské univerzity (mezinárodní právo). Na Velvyslanectví České republiky v Oslo jsem působil jako stážista od 13. listopadu 2017 do 31. ledna 2018. Vzhledem k mému mezinárodnímu profilu a faktu, že jsem se narodil a vyrůstal v Oslo, jsem se rozhodl přihlásit právě na tuto stáž a byl jsem velmi potěšen, když mi pan velvyslanec Jaroslav Knot po telefonickém pohovoru místo stážisty nabídl.

Martin Kašpárek

Martin Kašpárek

Moje práce na velvyslanectví byla velmi různorodá. Psal jsem příspěvky na webové stránky, překládal z češtiny do norštiny a angličtiny, vypracovával analýzy článků v tisku a vypomáhal v mnoha organizačních a administrativních záležitostech. Také jsem měl příležitost se zúčastnit několika recepcí a přednášek.

Bylo mi velkým potěšením přispět k organizaci přednášky doc. Juříčkové v prostorách rezidence velvyslance České republiky v Oslo. Ocenil jsem rovněž možnost být členem volební komise pro prezidentské volby 2018.

Ze strany všech zaměstnanců velvyslanectví jsem se setkal po dobu mé stáže s přátelským a profesionálním přístupem a tímto jim děkuji.

Stáž doporučuji všem, kteří studují či studovali v mezinárodním prostředí a mají vztah k Norsku a Česku.