english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veronika Česká

Jsem studentkou magisterských oborů tlumočnictví a skandinavistiky na Univerzitě Karlově a stáž na velvyslanectví v Oslo jsem absolvovala v říjnu 2018. Stejně jako ostatní stážisté mohu potvrdit, že šlo o zkušenost veskrze pozitivní a doporučila bych podobnou možnost všem studentům, kteří by o ni měli zájem.

Veronika Česká

Veronika Česká

Velvyslanectví České republiky v Oslo je poměrně malý úřad, možná i proto zde panuje opravdu přátelská atmosféra. Dostalo se mi vřelého přijetí a vstřícného jednání v průběhu celé stáže, za což bych všem zaměstnancům ráda poděkovala.

Práce stážistů na velvyslanectví obnáší pomoc při organizaci recepcí a jiných společenských událostí, vytváření a překlady textů na webových stránkách zastupitelství, zpracovávání článků z norských médií, psaní zpráv pro ministerstvo zahraničních věcí, administrativní pomoc a podobně.  Stážisté se fungování velvyslanectví účastní opravdu aktivně, mohou tak ulehčit práci ostatním a zároveň se mnohé naučit. Navíc dostanou ke svým aktivitám zpětnou vazbu.

Jakožto studentka skandinavistiky jsem velmi ocenila příležitost nahlédnout a zapojit se do běžného chodu velvyslanectví a částečně také konzulárního oddělení, komunikovat s českými i norskými správními orgány. Měla jsem tak příležitost získat zcela jinou pracovní zkušenost, setkat se se zajímavými lidmi a upotřebit své jazykové znalosti.

Stáž, která jednoznačně předčila mé očekávání, mohu doporučit všem, kteří se zajímají o Norsko, mezinárodní vztahy a diplomacii nebo by v podobném prostředí chtěli v budoucnu najít uplatnění. Ještě jednou bych ráda poděkovala panu velvyslanci J. Knotovi a celému kolektivu na ambasádě za jedinečnou pracovní zkušenost.