english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování na IslandS platností od 25. února 2022 rozhodla islandská vláda o zrušení veškerých restrikcí spojených s příjezdem na Island, stejně tak jako odvolala všechna pravidla pro zamezení přenosu nemoci na území Islandu.
 

VSTUP NA ÚZEMÍ ISLANDU

S platností od 24. 4. 2019 uplatňoval Island dočasné kontroly na vnitřních schengenských hranicích. 

S platností od 25. 2. 2022 rozhodla islandská vláda o zrušení veškerých restrikcí spojených s příjezdem na Island, bez ohledu na skutečnost, zda je jednotlivec očkován či ne. Stejně tak byla odvolána všechna pravidla pro zamezení přenosu nemoci na území Islandu.
 

Je tedy zrušena povinnost předkládat při odletu a po příletu na Island dokumenty spojené s očkováním, proděláním nemoci či bezinfrekčností. Jsou také zrušena karanténní opatření v místě. Možnost nechat se při podezření na nemoc Covid-19 testovat je otevřena zdarma i turistům.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

zrušen

PODMÍNKY V MÍSTĚ

Nadále již se nevyžaduje udržovat odstup, nosit roušky, setrvávat v karanténě a hlásit kontakty při pozitivním testu. Místní zdravotnické úřady předpokládají, že Islanďané již dosáhli dostatečné kolektivní imunity proti Covid-19, a to kombinací vysoké proočkovanosti a velkého podílu osob, které již onemocnění prodělaly. Vláda i nadále doporučuje věnovat zvýšenou pozornost protiepidemickým návykům (zvýšená hygiena, vyhýbání se kontaktu s nemocnými, apod.).

Stále je možné a doporučené stažení trackovací aplikace  Rakning C-19 a její využívání během pobytu v zemi.

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Pokud u sebe sledujete příznaky respirační choroby nebo jste se setkaly s nakaženým člověkem, zůstaňte doma, objednejte se na test.

V případě potvrzené nemoci zůstaňte doma (v ubytování), nechte se testovat.

TRANZIT

Žádná mimořádnbáý opatření.

Informace k šíření koronaviru a onemocnění Covid-19 na Islandu a opatření s tím spojených jsou pro veřejnost publikovány a aktualizovány na webových stránkách Islandské vlády,
a na speciálně zřízených webových stránkách pro účely informování o epidemii COVID-19 na Islandu. 

NÁVRAT Z ISLANDU DO ČR

S platností od 18.3.2022 jsou příjezdy českých občanů ze zemí EU volné, bez jakýchkoliv omezení a epidemiologických opatření.

Přehled podmínek návratu do České republiky.

Při nepřímých letech doporučujeme před cestou do ČR z Islandu ověřit podmínky přestupu či tranzitu na webových stránkách Velvyslanectví ČR v zemích přestupu. Upozorňujeme také, že se v čase mohou rychle měnit i podmínky pro návrat na Island i do ČR.