english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance na Islandu při příležitosti st. svátku 17. 6. 2016

Ve dnech 14. – 18. června navštívil velvyslanec Milan Dufek u příležitosti islandského státního svátku Island a zúčastnil se oficiálních akcí pořádaných nejvyššími islandskými představiteli. V jejich rámci se setkal s novou ministryní zahraničních věcí Liljou Alfreðsdóttir a prezidentem Oláfurem Grímssonem. Během návštěvy Islandu se uskutečnila rovněž porada HOMs na stálém zastoupení EU v Reykjavíku, dále velvyslanec měl rozhovory na islandském ministerstvu zahraničních věcí se stálým státním tajemníkem Stefánem Jóhanessonem a politickým ředitelem Jorundurem Valtýssonem. Setkal se rovněž s honorárním konzulem ČR na Islandu Ögmundurem Skarphédinssonem a s vedením krajanského sdružení.

     Velvyslanec předal blahopřání ke státnímu svátku od nejvyšších představitelů ČR. Z islandské strany je oceněn air policing českých pilotů, který se připravuje na říjen t.r.. Příprava probíhá v přímé součinnosti s islandskými partnery, pozitivní jsou zkušenosti z předchozích misí.

     Při rozhovoru se zástupci českých krajanů ČENI Renatou Emilsson Peškovou a Zdenkou Motlovou velvyslanec informoval o udělení dotace pro jejich činnost, byla projednána žádost o dotaci na další období i zajištění výuky češtiny v příštím roce. Předmětem debaty byla zvažovaná možnost uskutečnit na jaře příštího roku (březen, duben) konzulární den s konzulkou ZÚ Oslo, jakož i možnost kulturních akcí s účasti HK.

 

              

 

             

Galerie


Návštěva velvyslance na Islandu při příležitosti st. svátku 17.6.2016 _