english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání se st. tajemníkem J. Fryčem a českou delegací na OH v Lillehammeru 2016

Dne 21. února se uskutečnilo v Oslo setkání st. tajemníka MŠMT ČR Jindřicha Fryče, gen. sekretáře Českého olympijského výboru Petra Graclíka a dalších členů české delegace na Olympijských hrách mládeže v Lillehammeru při jejich návratu domů s velvyslancem M. Dufkem.  Mezi členy delegace byla i býv. reprezentantka a medailistka z OH a MS Květa Jeriová. 
 

Českou republiku reprezentovalo na Zimních olympijských hrách mládeže 43 sportovců a sportovkyň ve věku od patnácti do osmnácti let ve dvanácti disciplínách:  biatlon, alpské disciplíny, krasobruslení, ski cross, saně, severská kombinace, rychlobruslení, lední hokej, běh na lyžích, snowbord, curling, skoky na lyžích. Česká výprava dosáhla výrazného úspěchu, neboť získala 5 medailí (3 stříbrné a 2 bronzové), a to v těchto disciplínách:  lední hokej dívek, krasobruslení, severská kombinace a ski cross. Velvyslanec poblahopřál výpravě k tomuto výsledku.

Při setkání byly rovněž debatovány otázky, týkající se podpory sportu v Norsku a byly poskytnuty také informace o sportovních akcích pro mládež v t.r., jakož i dalších nejdůležitějších událostech v olympijském roce. Byla rovněž potvrzena návštěva ministryně školství, mládeže a tělovýchovy na Skills Summit v Bergenu v červnu t.r.

Bližší informace k výsledkům české výpravy na Olympijských hrách mládeže v Lillehammeru 2016 viz www Českého olympijského výboru.

http://www.olympic.cz/clanek/2178--ceska-vyprava-veze-z-yog-2016-v-lillehammeru-pet-medaili

Galerie


YOG 2016 Lillehammer