english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Øllandet Tsjekkia aneb Pivo a chmel z Česka

Dne 3. 6. 2016 zahájili velvyslanec Milan Dufek a expert Ministerstva zemědělství ČR Roman Blinka prezentaci českých pivovarů a firem zaměřených na výrobu nápojové techniky potenciálním norským zákazníkům a odběratelům.

Akcí, konanou v reprezentačních prostorách velvyslanectví ČR v Oslo, vyvrcholila několikaměsíční příprava projektu typu business-to-business (B2B) se zaměřením na české pivo a strojní zařízení pro pivovary a mikropivovary.

Povědomí o kvalitě českého piva je v Norsku dobře zakořeněné, často podložené osobní zkušeností Norů z jejich návštěv v ČR. České pivo má v Norsku dobrý zvuk a tam, kde se nabízí - v restauracích i prodejnách - jde na odbyt. Za rok 2015 se do Norska vyvezlo české pivo v hodnotě přes 22 mil. Kč.

V Norsku se nekoná žádný potravinářský veletrh mezinárodního formátu. K přípravě setkání českých výrobců s norskými nákupčími se proto přihlásilo velvyslanectví ČR v Oslo, které využilo místních kontaktů, zatímco Ministerstvo zemědělství ČR jako spolurealizátor oslovilo české firmy se zájmem o prezentaci v Norsku. Cílem akce bylo:

  • napomoci zvýšení objemu vývozu českého piva a zvýšení jeho podílu na norském trhu,
  • vzhledem k boomu mikropivovarů v Norsku představit možnosti českých výrobců zařízení pro pivovary.

Rozmanitou produkci norským partnerům představili zástupci firem:

Akci navštívilo pět desítek hostů, zastupujících střední a malé pivovary a významnější mikropivovary, pivní restaurace a bary, nákupčí piv pro velko- a maloobchod. Teritoriálně byly zastoupeny firmy z osloské metropolitní oblasti a z jihovýchodního Norska.

Na doprovodném společenském podniku se podávalo pohoštění doplňující české pivo jako hlavní téma dne. Celá akce zvýraznila jedinečnost české pivovarské tradice a kvalitu české strojírenské výroby pro nápojový sektor, jakož i jejich obchodní potenciál v Norsku.

Katalog z prezentační akce v angličtině je k dispozici ke stažení v příloze tohoto článku, v tištěné podobě jej velvyslanectví ČR v Oslo na vyžádání ochotně zašle.

Projekt byl realizován díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR.

přílohy

Catalogue EN 2 MB PDF (Acrobat dokument) 8.6.2016