english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doplňovací volby do Senátu Parlamentu ČR

V souvislosti se zánikem mandátu senátorky paní  Zuzany Baudyšové  ve volebním obvodu č. 24, sídlo:  Praha 9, která se vzdala dne 29 ledna 2019 mandátu, vyhlásil prezident republiky doplňovací volby do Senátu Parlamentu ČR v tomto volebním obvodu a stanovil dny jejich konání na pátek 5. dubna a sobotu 6. dubna 2019. 
 

Doplňovací volby se uskuteční pouze ve volebním obvodu č. 24 se sídlem v  Praze 9 ve dnech: pátek 5. dubna a sobotu 6. dubna 2019. Druhé kolo doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu ČR se koná v případě, že žádný z kandidátů nezíská v daném volebním obvodu nadpoloviční většinu odevzdaných platných hlasů. Případné 2. kolo se tak uskuteční v pátek 12. dubna a sobotu 13. dubna 2019.

Hlasování probíhá pouze ve volebních místnostech volebního obvodu č. 24 se sídlem v Praze 9. Volební zákon nepřipouští při volbách do Senátu Parlamentu ČR hlasování v zahraničí.

Na ZÚ ČR v zahraničí tedy hlasování probíhat nebude.

Voliči, kteří budou ke dni 24. února 2019 zapsáni ve zvláštním seznamu voličů vedeném Velvyslanectvím ČR v Berlíně, mohou v těchto doplňovacích volbách volit s voličským průkazem, vydaným na základě žádosti voliče doručené konzulárnímu oddělení Velvyslanectví ČR v Oslo v poštovním styku nejpozději dne 29. března 2019, případně podané osobně na konzulárním oddělení Velvyslanectví ČR v Berlíně nejpozději dne 3. dubna 2019.

Podrobné informace o doplňovacích volbách do Senátu Parlamentu ČR lze nalézt na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR: https://www.mvcr.cz/clanek/doplnovaci-volby-do-senatu-volebni-obvod-c-24-praha-9.aspx