english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární JUDr. Martin Smolek navštívil pracovně Norsko

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2020 / 11:23.)

Ve dnech 11. – 12. února 2020 vykonal pracovní návštěvu Norského království náměstek ministra pro řízení sekce právní a konzulární JUDr. Martin Smolek, Ph. D. Na programu měl slavnostní uvedení nového honorárního konzula ČR v Bergenu a posléze jednání na Ministerstvu zahraničních věcí Norska.

Úvodní část návštěvy Norska byla věnována slavnostnímu ceremoniálu uvedení nového honorárního konzula České republiky v Bergenu pana Carla-Fredrika Joyse do funkce. Náměstek Smolek ve svém projevu vyjádřil naději, že v konzulární oblasti jihozápadního Norska naváže v záležitostech obchodních, konzulárních a kulturních nový pan honorární konzul na práci svého předchůdce pana Daga Stieglera. Odcházejícímu honorárnímu konzulovi Stieglerovi poděkoval pan náměstek za vynikající, více než třicetiletou službu pro Českou republiku a ocenil výsledky, kterých při propagaci a hájení dobrého jména České republiky v Norsku pan Stiegler za dobu svého působení dosáhl.

Následující den se JUDr. Smolek přesunul do Oslo, kde v rámci jednání na Ministerstvu zahraničních věcí navštívil centrum konzulární pomoci, které funguje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Na schůzce se zástupcem ředitele konzulárního odboru panem Thomasem Stangebym se náměstek Smolek zajímal o právní úpravu konzulární pomoci norským občanům v zahraničí, dosavadní zkušenosti s provozem centra, jakož i o náklady na jeho fungování.

Dále se pan Martin Smolek setkal s vrchním ředitelem sekce právní norského MZV panem Helgem Selandem. Oba vysoce ocenili stávající česko-norskou spolupráci na mezinárodních právních fórech a vyměnili si názory na právní aspekty stávajících aktuálních mezinárodněpolitických událostí, jako jsou např. odchod Velké Británie z Evropské unie, nasazení vojenských kontingentů v mezinárodních misích či případ teritoriální jurisdikce Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Palestině.

Galerie


Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární JUDr. Martin Smolek navštívil pracovně Norsko