english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva státní tajemnice ČR pro EU Mileny Hrdinkové v Oslo

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2020.)

Ve dnech 20. – 22. ledna 2020 státní tajemnice ČR pro EU Milena Hrdinková navštívila pracovně Oslo. Během návštěvy se setkala se svými protějšky z norského ministerstva zahraničí a Úřadu předsedkyně vlády, s poslanci vybraných vládních i opozičních stran zastupujících Storting v parlamentním výboru ESVO a navštívila i sídlo Delegace EU v Norsku. S norskými partnery projednala státní tajemnice aktuální témata EU a otázky spojené s fungováním Evropského hospodářského prostoru, včetně fondů EHP/Norsko.

Pracovní návštěva státní tajemnice Hrdinkové v Oslo byla zahájena jednáním s vedoucím Delegace Stortingu do parlamentního výboru ESVO S. R. Hansenem. Byly projednány možnosti spolupráce obou zemí v rámci Evropského hospodářského prostoru a obě strany si vyměnily názory i na otázky související s vystoupením Velké Británie z EU, migrací a bojem proti klimatickým změnám. Na jednání ve Stortingu navazoval pracovní oběd státní tajemnice Hrdinkové se státním tajemníkem norského ministerstva zahraničí A. Halvorsenem, během kterého byla diskutována zejména unijní témata, jako např. institucionální obměna, budoucí rozpočet EU či obranné iniciativy. 

Na úvod druhého jednacího dne se státní tajemnice Hrdinková setkala s vedoucím Delegace EU v Norsku, T. Bechetem, a následně se přesunula na Úřad předsedkyně vlády, kde proběhlo pracovní jednání se státní tajemnicí I. Stubovou. Předmětem rozhovoru byly zejména přípravy ČR na předsednictví v Radě EU v 2. pol. r. 2022, klimatická agenda, situace v oblasti právního státu v Evropě a témata udržitelného rozvoje. Na závěr své pracovní návštěvy v Oslo se státní tajemnice Hrdinková setkala s předsedkyní Evropského hnutí v Norsku, H. Nordby Lunde.  

Galerie


Návštěva státní tajemnice ČR pro EU Mileny Hrdinkové v Oslo