česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální možnosti leteckého spojení z Kanady do Evropy

Mimořádné doporučení pro české občany v Kanadě

Všechny letecké společnosti výrazně omezují svá spojení mezi Kanadou a Evropou, a tento trend bude pokračovat. Letecké spojení do Evropy nemusí být brzy dostupné vůbec, a to na delší dobu. Evropské státy také uzavírají hranice. Velvyslanectví ČR v Ottawě opakovaně doporučuje všem českým občanům, nacházejícím se momentálně na území Kanady, urychlený návrat zpět do vlasti. 

Vstup turistům na území Kanady je v tuto chvíli zakázán, letecký transit přes Kanadu je ale stále možný. K transitu přes Kanadu je však nutné si předem zajistit elektronický souhlas k cestě: Electronic Travel Authorization (eTA).  

Pro návrat do Evropy lze využít pouze 4 mezinárodní letiště, a to v Montrealu, Torontu, Calgary a Vancouveru

V současné době můžete k dopravě z Kanady do Evropy využít služeb těchto leteckých společností:
 

Platné podmínky přepravy je nutné vždy ověřit s příslušnou leteckou společností, neboť situace se mění každým dnem.

MZV ČR organizuje mimořádnou autobusovou dopravu z letišť v evropských státech. Aktualizovaný seznam spojení a upřesnění, kdo může linky využít, naleznete na: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/mimoradne_autobusove_linky.html.

Další mimořádné autobusové linky organizuje RegioJet, více informací na: https://www.regiojet.cz/novinky/svoz_Cechu_ze_zahranici.html

Na letišti v zahraničí vás může také vyzvednout rodinný příslušník, který je oprávněn výjimečně v takovém případě vycestovat z ČR. Na hranicích musí předložit letenku/palubní vstupenku nebo jiný doklad potvrzující váš příjezd.

V případě, že se Vám nepodaří odcestovat z Kanady zpět do Evropy, prosím, urychleně kontaktujte naší nouzovou linku +1 613 794 2277.