česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bližší informace k obnovení vízové činnosti

Velvyslanectví ČR v Ottawě částečně a v limitovaném množství žádostí obnovilo poskytování vízových služeb veřejnosti.

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.
 
Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě velvyslanectví. Při návštěvě se bude vyžadovat dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Bude omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách budovy velvyslanectví.
 
Zároveň žádáme o pochopení, že objem žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem.
 
Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem. Velvyslanectví ČR v Ottawě je při dodržení protiepidemiologických opatření aktuálně kapacitně schopno přijmout omezené množství žádostí o schengenská víza a žádostí o dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu.
 
Žádosti o víza a povolení k pobytu budou nadále přijímány v omezeném rozsahupřehled naleznete v tomto článku v bodě III. Rozsah vízových služeb, které velvyslanectví může poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. července 2020.