česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární dny ve Vancouveru, 25. 4. – 28. 4. 2022

Kapacita míst je momentálně zaplněna. Je možné, že se některá místa na poslední chvíli uvolní a budeme Vám moci ještě schůzku nabídnout. Pokud máte o schůzku zájem, napište nám na email: ottacons@gmail.com.

Ve dnech od 25. dubna do 28. dubna proběhnou ve Vancouveru konzulární dny, během kterých si budou moci čeští občané vyřídit konzulární záležitosti. Konzulární hodiny budou v tyto dny od 9:00 - 12:00 a 13:00 – 17:00. Místo: Vancouver – střed města. Přesná adresa bude upřesněna první dubnový týden.

Z technických a časových důvodů se žadatelé ke schůzce objednávají předem prostřednictvím aplikace SignUp. Za tímto účelem je třeba nahlásit v aplikaci SignUp: (1) jméno a příjmení, (2) kontaktní tel. (3) zarezervovat si časový úsek dle konzulárního úkonu (4) uvést v Komentáři o jakou konzulární službu máte zájem. Doporučujeme se objednat co nejdříve, konzulární služby bude možné poskytnout pouze objednaným žadatelům.

 

Přehled konzulárních úkonů a předpokládaná doba trvání plánované schůzky:

-     cestovní pasy – pouze předání vyhotovených dokladů, nelze nabrat novou - 30 minut

-     státoobčanská agenda – nabírání kompletních žádostí o osvědčení o státním občanství - 60 minut (tzn. 2 časové úseky v aplikaci SignUp)

-     matriční agenda – žádost o vydání českých rodných, oddacích a úmrtních listů (nevztahuje se na uznání rozvodu v cizině) - 60 minut

-     ověřovací úkony – ověření podpisů, potvrzení o žití pro účely výplaty důchodu, superlegalizace kanadských veřejných listin (následuje po ověření listiny kanadským úřadem Global Affairs Canada) - 30 minut

-     agenda Czechpoint – nabírání žádostí o výpis z trestního rejstříku - 30 minut

 

Upozornění: přineste s sebou platný doklad totožnosti a jeho kopii (např. cestovní pas nebo občanský průkaz). Žádosti musí být kompletní vč. požadovaných fotokopií. Platba konzulárních  poplatků je možná pouze v hotovosti v CAN dolarech. Aktuální konzulární poplatky najdete zde.

Z časových důvodů nelze poskytovat právní poradenství (rozvody, dědické řízení). 

Konzulární úředník pomůže žadateli na místě odstranit drobné nedostatky v podání. Pro konzultace obsáhlejšího charakteru využijte prosím emailové spojení (ottacons@gmail.com) na konzulární oddělení Velvyslanectví v Ottawě. Před schůzkou doporučujeme zkontrolovat náležitosti Vašich žádostí na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Ottawě: https://www.mzv.cz/ottawa/cz/konzularni_oddeleni/index.html