česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva náčelníka generálního štábu generála Vlastimila Picka v Kanadě

(Archivní článek, platnost skončena 31.08.2011.)

Na pozvání kanandské strany uskutečnil ve dnech 19. - 24. června 2011 náčelník Generálního štábu Armády České republiky gen. Vlastimil Picek oficiální návštěvu Kanady.

Jednání armádních představitelů obou zemí a jejich delegací byla zaměřena na aktuální problémy Armády České republiky a nabízející se pomoci s řešením problémů z kanadské strany. Generál Picek kanadskou stranu informoval o dokončení Bílé knihy o obraně a úkolech, které jsou v ní definovány. Restrukturalizace kanadských ozbrojených sil a operace ISAF byly hlavním tématem během jednání generála Picka s ministrem obrany Kanady Peterem MacKeyem.

Náčelník Generálního štábu AČR spolu s delegací navštívil základnu 2. mechanizované brigády v Petawawě, regiment speciálních sil a letku SOF speciálních ozbrojených sil Kanady.

Poslední den pobytu navštívil Vlastimil Picek společné operační centrum ozbrojených sil Kanady, kde se seznámil se strukturou a úkoly jednotlivých operačních velitelství a jejich podřízených prvků, jakož i s působením kanadských vojáků v zahraničních misích.

Galerie


NGS Picek