česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová zpřísněná opatření při příjezdu z Kanady do ČR – platná od 9. listopadu 2020

Od 9. listopadu 2020 jsou hranice ČR kromě výjimek uzavřeny pro cestovatele ze států, které nejsou na seznamu zemí s nízkým výskytem COVID -19. Tento seznam vydává Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě doporučení Rady EU.  
 

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 4. listopadu 2020 rozhodnutí, kterým se Kanada ze seznamu s nízkým výskytem COVID -19 odstraňuje.

Občané ČR (s platným českým cestovním pasem či občanským průkazem)  mohou do ČR cestovat bez výjimky. Vztahuje se na ně ale povinnost před cestou vyplnit tzv. Příjezdový formulář a do 5 dnů od příjezdu do ČR se podrobit RT-PCR testu na přítomnost viru.

Každý cestovatel z Kanady, tedy i občan ČR,  je od 9. 11. 2020 povinen vyplnit před cestou online tzv. Příjezdový formulář.  Nezletilé osoby zahrnuje příslušná dospělá osoba do svého formuláře. Po vyplnění a odeslání formuláře online obdrží cestovatel potvrzení o odeslání dokumentu. Vyplněný formulář se online automaticky odesílá na krajskou Hygienickou stanici v místě českého pobytu cestovatele. Doporučujeme vytisknout potvrzení a předložit na vyžádání (při hraniční nebo pobytové kontrole).

Do pěti dnů od příletu do ČR je cestovatel povinen podrobit se na vlastní náklady RT-PCR testu na přítomnost viru a oznámit výsledek testu krajské Hygienické stanici, seznam zde. Seznam odběrových míst naleznete zde. Povinnost testu se netýká dětí do 5 let.

Během 10 dnů po příletu z Kanady nebo do oznámení o negativním výsledku testu je cestovatel povinen dodržovat zásady omezeného pohybu, tedy omezit pohyb mimo domov na minimum, viz bod II Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z 3. listopadu 2020.

Doporučujeme sledovat informace na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva vnitra ČR.