česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nouzový stav v ČR - přísná opatření při vstupu a pobytu osob v souvislosti s šířením koronaviru

Vláda ČR svým usnesením vyhlásila od 12. března 2020 14:00 hod. nouzový stav na celém území České republiky, který platí do 11.4.2020. Vláda je oprávněna dobu trvání nouzového stavu upravit.

Vláda ČR stanovila mimo jiné seznam rizikových zemí v souvislosti se šířením koronaviru ve světě.  Od pátku 13. března 2020 platí 14denní karanténa pro všechny, kteří se vrátí na území ČR z rizikových zemí.  Od soboty 14. března bude z Česka do všech okolních zemí zakázána autobusová, vlaková a lodní přeprava lidí. Částečně omezena bude i letecká doprava.

Seznam rizikových zemí

Ministerstvo zdravotnictví ČR publikuje a aktualizuje seznam států světa s vysokým rizikem přenosu nákazy koronavirem. Všechny státy, které jsou v tomto seznamu zařazeny, jsou rizikovými oblastmi.

https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/


Platnost nabývají krizová opatření, ovlivňující cestování občanů ČR do zahraničí, vstup cizinců na území ČR a překračování hranic ČR.


OMEZENÍ PŘESHRANIČNÍCH CEST A VSTUPU

Zakazuje se:

  • od 16. 3. 2020
    • - cizincům* vstup na území ČR;
    • - občanům České republiky vycestování z ČR;
  • Cestujícím z rizikových oblastí (bez ohledu na jejich občanství) po návratu do ČR se nařizuje karanténa v délce 14 dnů.

* Cizincům s trvalým nebo s přechodným pobytem nad 90 dnů v ČR je vstup na území ČR povolen. Další výjimky ze zákazu jsou k dispozici na: https://www.mvcr.cz/mvcren/docDetail.aspx?docid=22239858&doctype=ART

Více infromací naleznete také na stránkách MZV ČR, MZ ČR a MV ČR.

přílohy

Omezení cestování v ČR 177 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2020