česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozdrav od nového velvyslance

Představení nového velvyslance České republiky v Kanadě

V pondělí 9. září 2019 jsem předal své pověřovací listiny kanadské generální guvernérce, J.E. Julii Payette a zahájil tak oficiálně svou misi velvyslance České republiky v Kanadě.

Nesmírně si vážím příležitosti zastupovat Českou republiku v Kanadě, v krásné a úspěšné zemi, se kterou nás historicky pojí velmi přátelské vztahy. Klíčovou roli při jejich vytváření vždy sehrávala krajanská komunita. Kanadští krajané vstupovali za první světové války (v prvních letech při neutralitě USA společně s Čechoameričany) do kanadské armády, aby na výzvu budoucího prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka bojovali za svobodné Československo. Pořádali také finanční sbírky a zapojili se do úsilí získat pro vznik ČSR politickou podporu. Stejným způsobem kanadští Češi významně přispěli i k obnovení Československa po druhé světové válce. I díky jejich podpoře, Kanada uznala československou exilovou vládu již 12. 10. 1940 a poskytla výcviková střediska pro přípravu pilotů československých perutí RAF. Kanada také přijala řadu českých emigrantů za studené války a stala se jedním z nejvýznamnějších center českého demokratického exilu.

Je mi ctí, že v příštích letech budu moci ve funkci velvyslance přispívat k rozvoji úzkých vztahů, které mezi našimi zeměmi existují ve všech oblastech, v zahraniční a obranné politice, obchodě, vědě a výzkumu, školství, kultuře i sportu.

Vážení přátelé České republiky, vážení krajané, chtěl bych vás srdečně pozdravit a požádat o vaši podporu. Budu vám vděčný, když toto mé pozvání k setkávání a spolupráci, budete sdílet se svými přáteli. Těším se na setkávání s vámi, mj. i na akcích, které pro vás společně s kolegy připravíme. Budu rád, když nás budete na e-mailové adrese informovat o akcích, které budete pořádat vy, a budeme o nich tak dále moci informovat. Pokud si přejete dostávat od nás pozvánky a další informace prostřednictvím e-mailu, napište nám, prosím, na stejnou adresu.

Rád bych Vás také pozval ke sledování mé facebookové stránky a nově i účtu na Twitteru. Budu Vám velice vděčný za sdílení mých zpráv s vašimi přáteli.

Více informací o mě je k dispozici také na naší webové stránce.

 

Se srdečným pozdravem a poděkováním

Bořek Lizec

 

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa

ZÚ Ottawa