česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování do ČR

Od 27. 12. 2021 dochází ke zpřísnění podmínek pro vstup cizinců do České republiky. Kanada je od 12. 7. 2021 stále zařazena na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy (tzv. zelené země).

Podmínky vstupu do ČR:

- před vstupem na území České republiky je nutné předložit vyplněný Příjezdový formulář

- před vstupem do ČR musí cizinci nově od 27. 12. 2021, kteří jsou oprávněni ke vstupu do ČR, disponovat negativním PCR testem, a to i očkované osoby a osoby po prodělaném onemocnění COVID-19. Neočkované osoby nebo osoby, které COVID-19 v posledních šesti měsících neprodělaly, pak musí absolvovat PCR test po příjezdu na území ČR v rozmezí mezi 5. a 7. dnem. Výjimka z obou nových povinností platí pro osoby s posilovací dávkou (3. dávka, tzv. booster), pro děti do 12 let a pro děti mezi 12-18 let, které jsou plně očkované (bez boosteru). Další výjimky jsou stanoveny ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví.

Doporučujeme, abyste se také seznámili předem se zdravotními předpisy a přepravními podmínkami leteckých společností a s podmínkami tranzitu přes území jiných států. Je možné, že letecké společnosti či jiné státy budou test na koronavirus či potvrzení o očkování požadovat před cestou.

V současné době je možné letecky přicestovat z Kanady až do České republiky. Je však nutno přestupovat na území jiných států.

Provinční očkovací certifikáty z Kanady jsou Ministerstvem zdravotnictví ČR uznávány, více na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Pro více informací:

Jaká omezení platí v České republice?

Odběrová místa v ČR provádějící testy 

Krajské hygienické stanice

Dále doporučujeme sledovat informace na portálech:

Ministerstva zahraničních věcí ČR

Ministerstva zdravotnictví

Ministerstva vnitra ČR