česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování do ČR

Kanada je od 12. 7. 2021 zařazena na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy (tzv. zelené země).

Podmínky vstupu do ČR:

  • před vstupem na území České republiky je nutné předložit vyplněný Příjezdový formulář
  • před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území České republiky se podrobit testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2.

Přestože nové ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví umožňuje provést test až po příletu do ČR, doporučujeme se informovat předem u konkrétní letecké společnosti na přepravní podmínky.  

Přesná definice je obsažena v bodu I.2 ochranného opatření, které platí od 9. července 2021. Výjimky jsou uvedeny v bodu I.3 a I.10. Definice očkované osoby je uvedena v bodech III.5 a III.6b. Definice národního certifikátu o provedeném očkování je uvedena v bodech III.6, III.6a a III.7

Test nemusí mít děti do dovršení 6 let věku.

Doporučujeme, abyste se také seznámili předem se zdravotními předpisy a přepravními podmínkami leteckých společností a s podmínkami tranzitu přes území jiných států. Je možné, že letecké společnosti či jiné státy budou test na koronavirus či potvrzení o očkování požadovat před cestou.

V současné době je možné letecky přicestovat z Kanady až do České republiky. Je však nutno přestupovat na území jiných států.

Provinční očkovací certifikáty z Kanady nejsou Ministerstvem zdravotnictví ČR uznávány, více na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

Pro více informací:

Jaká omezení platí v České republice?

Odběrová místa v ČR provádějící testy 

Krajské hygienické stanice

 

Dále doporučujeme sledovat informace na portálech:

Ministerstva zahraničních věcí ČR

Ministerstva zdravotnictví

Ministerstva vnitra ČR