česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární poplatky

Aktuální kurz s platností od 01. 10. 2022 činí 18,319 Kč/1,- CAD a 1,3401 CAD/1,- EURO.

Výše konzulárních poplatků závisí na směnném kurzu a může se vždy k 1. dni v měsíci měnit. V případě, že zasíláte Vaši žádost na přelomu měsíce doporučujeme, abyste částku navýšili a předešli tak případným nedoplatkům. Vaše případné přeplatky budou navráceny spolu s vyřízenou žádostí.

Platby přijímáme  buď v hotovosti,  formou "Postal Money Order", nebo certifikovaného šeku (jako příjemce platby uveďte: "Embassy of the Czech Republic"). Osobní šeky nepřijímáme. 

Od května 2021 je alternativně ke stávajícímu způsobu hotovostní úhrady vízových a konzulárních poplatků možná jejich úhrada i platební kartou v případě osobního podání žádosti na konzulárním úseku.

Akceptovány jsou tyto platební karty: Mastercard, Mastercard Electronic, Maestro, VISA, VISA Electron, V Pay, Diners Club, Discover, JCB Union Pay, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay.

Platby platební kartou probíhají pouze v měnách CZK a CAD. Poplatek je z karty klienta stržen v CZK nebo v CAD a k přepočtení částky na měnu, v níž je veden účet klienta, dojde kurzem stanoveným bankou klienta. Pokud je účet klienta veden v jiné měně, jeho banka může platbu zpoplatnit.

přílohy

Consular fees October 2022 393 KB PDF (Acrobat dokument) 3.10.2022