česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival krátkých filmů zemí Evropské unie

Dovolujeme si Vás pozvat na každoroční Festival krátkých filmů Evropské unie (EUSFF) v Ottawě, který se letos vrací po dvouleté odmlce opět do kina. Tentokráte se bude promítat v Bytowne Cinema (325 Rideau Street, Ottawa).
 

Festival, který letos představí 22 krátkých evropských filmů, proběhne ve spolupráci s Kanadským filmovým institutem, Národními kulturními instituty Evropské unie (EUNIC) 

a velvyslanectvími členských států EU - České republiky, Rakouska, Belgie, Bulharska, Chorvatska, Estonska, Finska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Itálie, Lotyšska, Litvy, Lucemburska, Malty, Polska, Portugalska, Rumunska, Slovenska a Španělska.

Letošní festival bude mimořádně zahájen 21. května promítáním krátkého ukrajinského filmu Andrii Bondarenka "Peace and Tranquility".

Český animovaný dokument "Milý tati" studentky pražské FAMU Diany Cam Van Nguyen, který letos Českou republiku reprezentuje, získal cenu Českého lva za nejlepší krátký film: https://ceskylev.cz/cz/detail?movie=Mil%C3%BD%20tati

Absolventský film vrací režisérku do dětských let. Animované koláže představují její osobní zpověď. Dcera dostává od otce z vězení dopisy plné lásky a o pár let později se snaží zpřetrhaná pouta s otcem, který odešel za jinou rodinou, opět obnovit. Film je vyjádřením toho, že nikdy není pozdě najít cestu ke svým blízkým a porozumět jejich životním rozhodnutím.

 

Krátké filmy jsou rozděleny do 3 odpoledních programů. Začátek promítání je stanoven na 13:00 (1 PM).

Sobota 21. 5. EUSFF 2022 - Program 1 - Modern Times - Bytowne Cinema

Sobota 28. 5. EUSFF 2022 - Program 2 - The Life and Art of Tango - Bytowne Cinema

Neděle 29. 5. EUSFF 2022 - Program 3 - Family Ties - Bytowne Cinema

Vstupné na všechna 3 odpolední představení je zdarma. Český film je součástí 3. filmového bloku (neděle 29.5.)

https://www.bytowne.ca/

Těšíme se na vaši účast.