česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Karel Scherzer
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

POZVÁNKA: Filmový dobrodruh Karel Zeman

(Archivní článek, platnost skončena 20.05.2021.)

Rádi bychom vás pozvali na filmový večer s mimořádnými hosty, který se uskuteční v online podobě v úterý 20. 4. od 19:30 hod. ET. Po promítání dokumentárního filmu o Karlu Zemanovi bude následovat beseda s jeho dcerou Ludmilou Zeman a vnučkou Lindou Zeman Spálený moderovaná velvyslancem Bořkem Lizcem.

PRO ŽIVÝ PŘENOS, PROSÍM, KLIKNĚTE ZDE: https://us02web.zoom.us/j/87191392593

Dokumentární film Filmový dobrodruh Karel Zeman je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků.

Ludmila Zemanová je vynikající česko-kanadskou filmařkou a ilustrátorkou. Byla nominována na Oscara a je nositelkou Literární ceny Generální guvernérky Kanady za svou knižní tvorbu. Její vnučka, Linda Zeman Spálený je spoluautorkou několika jejích projektů. Společně mají velkou zásluhu na úspěchu Muzea Karla Zemana v Praze.  

Těšíme se, že přijmete naše pozvání a využijete tuto mimořádnou možnost položit otázky, které jste za léta sledování filmů Karla Zemana nastřádali.

Více informací naleznete v přiložené dvoustránkové pozvánce.

Český trailer je k dispozici na: https://www.youtube.com/watch?v=G3VvTT_td_4

Více o filmu: www.filmadventurer.com

Novinky a odkaz na přímý přenos budou k dispozici na této webové stránce a také na našich účtech na sociálních sítích: www.facebook.com/BorekLizec, www.twitter.com/BorekLizec a www.twitter.com/czembca.

přílohy

Karel Zeman Invitation 3 MB PDF (Acrobat dokument) 7.4.2021

Karel Zeman Details 4 MB PDF (Acrobat dokument) 7.4.2021

Galerie


Karel Zeman