česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Aéromart
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kanada - Pozvánka na fórum a veletrh leteckého a kosmického průmyslu Aéromart Montréal 2019

Ve dnech 16. - 18. dubna 2019 se v québeckém Montréalu uskuteční jedna z nejvýznamnějších letošních akcí v Kanadě,  zaměřená  na letecký průmysl – Aéromart Montréal 2019. Sektor letectví je ve vzájemných ekonomických vztazích velmi důležitý a pro české firmy v Kanadě existuje mnoho příležitosti.  

Veletrh Aéromart se koná každé dva roky v Montréalu, během své dvacetileté historie si vybudoval přední postavení mezi nejvýznamnějšími severoamerickými výrobci a dodavateli v sektoru leteckého a kosmického průmyslu. Právě v Montréalu v provincii Québec a jeho okolí působí mnoho významných firem, zaměřených na letecký a kosmický průmysl. Ten je pro ekonomiku provincie Québec zásadní - jsou zde např. společnosti Bombardier, Pratt & Whitney, Bell Helicopter, CAE, GE Canada, Safran, Rolls Royce, Zodiac Aerospace, Leesta, L3  a mnoho dalších.

Unikátnost veletrhu spočívá mj. i v možnosti předem dohodnutých B2B jednání a schůzek s kanadskými partnery z  leteckého a kosmického sektoru. Delegace bude mít dále možnost účastnit se samotného veletrhu, mnoha konferencí a workshopů a tím se blíže seznámit s kanadskými partnery.

Program podnikatelské a technologické mise organizuje Velvyslanectví ČR v Ottawě ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvem obrany ČR a agenturou CzechInvest v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Více informací je možné získat na webových stránkách Aéromart Montréal: www.montreal.bciaerospace.com nebo na Velvyslanectví ČR v Ottawě: Ing. Josef Dvořáček, MBA, Ekonomický rada, tel.: +1-613-562-3875, x. 30, e-mail: josef_dvoracek@mzv.cz,  www.mzv.cz/ottawa.

České firmy se mohou rovněž obracet na ing. Erika Bolebrucha, sektorového manažera pro letectví z agentury CzechInvest Praha, tel.: +420-296-342-617, mobil: +420-725-588-366, e-mail: erik.bolebruch@czechinvest.org.

J. Dvořáček, Ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ottawě