česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise kanadských firem a expertů na letecký průmysl do České republiky

Velvyslanectví České republiky v Ottawě ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky připravuje misi kanadských expertů na letecký průmysl, které do České republiky doprovodí několik kanadských firem. Návštěva se uskuteční ve dnech 3. – 10. března 2018, kanadští partneři navštíví Prahu, Brno, Zlín a Kunovice. Mise je realizována v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Obchodní mise je na české straně spoluorganizována Asociací leteckých a kosmických výrobců České republiky, Moravským leteckým klastrem a za podpory agentury CzechInvest a Ministerstva obrany České republiky. Navazuje na loňskou úspěšnou podnikatelskou obchodní leteckou a technologickou misi z ČR do provincií Québec a Ontario, která se také konala v rámci PROPED.

Civilní letecký průmysl je jeden z významných odvětví, ve kterém v Kanadě pro české firmy existují mnohé příležitosti ke spolupráci. Sektor je důležitou součástí Mapy oborových příležitostí, Kanada je pátým největším výrobcem letadel a leteckých komponentů na světě, za posledních deset let výroba v této oblasti v Kanadě vzrostla téměř o 30 %. Průmysl strategicky přispívá k růstu ekonomiky i oblasti inovací, vědy a výzkumu. V Kanadě sídlí přes čtyři sta firem, které v sektoru leteckého průmyslu aktivně působí.

Během mise se uskuteční podnikatelská ekonomická fóra a semináře, setkání s partnery, networkingové akce a návštěvy českých firem, které o spolupráci s Kanadou v oblasti civilního leteckého průmyslu projevují zájem.

Více informací je možné získat na:

Mgr. Matyáš Pelant, Ph.D.
Vedoucí oddělení Amerik

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky
Politických vězňů 20, 110 15 Praha 1
Tel.: +420-224-853-073
Mobil: +420-724-520-973
E-mail: pelant@mpo.cz | www.mpo.cz

Nebo na Velvyslanectví ČR v Ottawě:

Ing. Josef Dvořáček, MBA
Ekonomický rada
Vedoucí ekonomického úseku 

Embassy of the Czech Republic to Canada
251 Cooper Street
Ottawa, ON K2P 0G2, Canada
Tel.: +1-613-562-3875, x. 30
Fax: +1-613-562-3878 
Mobil: +1-613-851-5808
E-mail: josef_dvoracek@mzv.cz | www.mzv.cz/ottawa

Josef Dvořáček
Ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ottawě