česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na potravinářském veletrhu SIAL 2018 v Montréalu

Velvyslanectví České republiky v Ottawě ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství České republiky zorganizovalo účast několika českých firem na největším potravinářském veletrhu v Kanadě. Veletrh SIAL 2018 se konal v Montréalu v provincii Québec na výstavišti v Le Palais des Congrés de Montréal ve dnech 2. - 4.  května 2018. Akce byla úspěšně realizována v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Potravinářský veletrh SIAL se v Kanadě koná každoročně od roku 2001, účast na letošním veletrhu SIAL navázala na úspěšný předešlý ročník, který se konal v Torontu. Na veletrhu v Montréalu své produkty vystavovalo 50 zemí z celého světa, navštívilo ho přes 18 tis. návštěvníků (především odborníci z potravinářského odvětví, dodavatelé, dovozci a distributoři). Mezi nejčastěji prezentované produkty na montréalském SIAL patřily nápoje (pivo, džusy zeleninové a ovocné), těstoviny, uzeniny, sýry, oleje, pekárenské produkty, cukrovinky, potravinové doplňky, včetně potravinářských strojových zařízení a technologií (na balení, chlazení, skladování, výrobu piva a další).

Jedná se největší výstavu inovací v potravinářském průmyslu v Severní Americe, právě proto byl SIAL jedním z nejvhodnějších míst pro představení jak inovativních, tak i tradičních českých potravinářských výrobků.

Veletrhu se na českém oficiálním stánku účastnily čtyři firmy prezentující české výrobky - Marlenka Canada, Inc., EMCO Canada, Inc., Framospol, spol. s. r.o. / PragaSugar a společnost Perinne Group, která byla zastoupena kanceláří CzechTrade Calgary. Jako expertní konzultant z potravinářského průmyslu se akce účastnil Laird Greenshields ze společnosti Mathieson Communication, Inc. z Montréalu, který předem sjednal pro české firmy některé schůzky s kanadskými partnery. Během veletrhu se mezi českými vystavovateli a kanadskými partnery uskutečnila četná jednání, byl zaznamenán zájem o jejich výrobky.

Josef Dvořáček
Ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Ottawě

 

Galerie


SIAL 2018