česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví ČR v Ottawě spoluorganizovalo Technologickou misi z Liberce do oblasti Waterloo

Velvyslanectví ČR v Ottawě ve spolupráci s Waterloo Region Economic Development Corporation (www.wredc.ca) a hejtmanstvím Libereckého kraje připravilo návštěvu představitelů Libereckého kraje v oblasti Waterloo a Kitchener v provincii Ontario. Oblast je nazývána jako Silicon Valley of Canada.

Návštěva Kanady - Technologické dny, která se uskutečnila ve dnech 8.5. – 12.5.2016, vedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Doprovázeli ho zástupci Technické univerzity v Liberci (rektor prof. dr. ing. Zdeněk Kůs, děkan fakulty mechanického inženýrství prof. dr. ing. Petr Lenfeld,  proděkan pro vnější vztahy doc. ing.Karel Fraňa, Ph.D.). Za firmy se účastnil ing. Jiří Václavík, vedoucí obchodního oddělení Výzkumného ústavu textilního strojírenství (ww.vuts.cz) a ing. Vladimír Kysela, výkonný ředitel společnosti MemBrain, s. r.o., membránového inovačního centra (www.membrain.cz). Kanadská pobočka české firmy Exact Control System, a. s. v rámci bloku představení českých technologií  prezentovala svoje nové technologie pro dopravní infrastrukturu/navigace broušení a frézování vozovek při opravách silnic (www.controlsystem.ca).

Letošní Technologické dny navázaly na první Technologické dny, které se ve Waterloo konaly v září roku 2011. Velvyslanectví ČR v Ottawě při organizaci akce úzce spolupracovalo s prof. ing. Tony Martínkem, M.A.Sc., prezidentem společnosti Martinek & Associates, Inc. (dřívějším profesorem Conestoga Polytechnic College and Advanced Learning).

Uskutečnily se ekonomické prezentace regionu Liberce a Waterloo, akademické schůzky na University of Waterloo a Conestoga College Institute.  Hejtman M. Půta se rovněž setkal se svým protějškem – Regional Chair Kenem Seilingem  a se starostou města Kitchener Berry Vrbanovicem. Během pobytu v regionu se uskuteční rovněž setkání s českou krajanskou komunitou z oblasti Kitchener.

Hejtmana doprovázeli zástupci Libereckého kraje z odboru regionálního rozvoje (Michael Otta, vedoucí odboru regionálního rozvoje  a Ivana Ptáčková, projektový manažer).

Více informací je možné získat:

Mgr. Michael Otta
Vedoucí odboru regionálního rozvoje a evropských projektů

Krajský úřad Libereckého kraje
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
Tel. : +420-485-228-553
E-mail: michael.otta@kraj-lbc.cz | www.kraj-lbc.cz

Nebo na Velvyslanectví ČR v Ottawě:

Ing. Josef Dvořáček, MBA
Ekonomický rada
Vedoucí ekonomického úseku 
 
Embassy of the Czech Republic to Canada
251 Cooper Street
Ottawa, ON K2P 0G2, Canada
Phone: +1-613-562-3875, x. 30
Fax: +1-613-562-3878
Cell.: +1-613-851-5808
E-mail: josef_dvoracek@mzv.cz | www.mzv.cz/Ottawa