česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ekologický program EU nabízí v Kanadě nové příležitosti pro české čisté technologie

Projekt Low Carbon Business Action, který podporuje vstup environmentálních technologií malých a středních podniků ze zemí EU na kanadský trh, má své další pokračování. Organizátoři projektu zveřejnili nová poptávaná cleantech řešení problémů, se kterými se Kanada aktuálně potýká. 

Projekt Low Carbon Business Action, který byl zahájen na začátku letošního roku, představuje další z iniciativ financovaných EU k prosazení cílů Pařížské dohody o změně klimatu, a to prostřednictvím podpory vstupu technologií malých a středních společností ze zemí EU na trh nejen v Kanadě, ale také v Argentině, Brazílii, Chile, Kolumbii a Mexiku.

Kanada klade na čisté technologie čím dál větší důraz a do sektoru cleantech investuje obrovské finanční prostředky. Země se však potýká s mnoha environmentálními problémy a nedostatkem domácích technologií pro jejich řešení. S tím má pomoci právě tento projekt, jehož cílem je oslovit evropské podniky a najít odpovídající technologie, které nabídnou cleantech řešení pro konkrétní potřeby vybraných kanadských subjektů.

Aktuálně bylo vypsáno dvacet nových projektových témat poptávajících řešení v oblasti zpracování organického odpadu v obchodech a restauracích, snížení energetické náročnosti budov, použití udržitelných produktů na palubě letadel, snížení emisí v železniční a námořní dopravě nebo zachycování a ukládání oxidu uhličitého.

České firmy, které splňují základní podmínky účasti, se mohou ke konkrétním projektům přihlásit do 30. července 2021. Společnostem, jejichž technologie bude vybrána, bude poskytnuta právní či regulatorní podpora včetně možnosti financování. O dalších připravovaných výzvách v rámci projektu budeme průběžně informovat.

Bližší informace k celému projektu LCBA jsou k dispozici na webových stránkách kanadského partnera, případně se zájemci mohou obracet i na české zastupitelské úřady v Kanadě, Velvyslanectví ČR v Ottawě nebo Generální konzulát ČR v Torontu.

 

 

Jan Kubačka, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ottawě