česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock/ZÚ Ottawa
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k předkládání projektů PROPEA pro rok 2021

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyhlásilo v rámci programu PROPEA výzvu k předložení návrhů projektů na podporu ekonomických aktivit v zahraničí pro rok 2021. Výzva se vztahuje na zahraniční poskytovatele služeb a akreditované expertní subjekty působící na kanadském trhu, které mohou českým firmám poskytnout své služby při vstupu do teritoria. Aktuální výzva k předkládání projektů končí 15. října 2020.

V rámci projektů PROPEA poskytují akreditované expertní subjekty působící v zahraničí s podporou Velvyslanectví ČR v Ottawě služby ekonomické diplomacie českým firmám, které v příslušném teritoriu působí nebo se na vstup na cílový zahraniční trh připravují.

Cílem programu PROPEA je:

- podpořit české firmy, jejichž aktivity v zahraničí se neomezují pouze na export, ale mají spíše investiční charakter

- snížit českým firmám rizika spojená se vstupem na náročné zahraniční trhy

- posílit kapacity České republiky pro podporu trvalejší přítomnosti firem na zahraničních trzích

Služby poskytované v rámci projektů PROPEA jsou pro firmy cenově zvýhodněné a představují doplněk k individuálním službám, které firmám poskytují zastupitelské úřady a agentury CzechTrade a CzechInvest v zahraničí. Projekty PROPEA jsou tedy doplňkem katalogu služeb Klientského centra pro export a jednotné zahraniční sítě ČR, podobně jako program projektů ekonomické diplomacie PROPED. Z rozpočtu PROPEA je dotováno 70 % ceny služby, přičemž zbylých 30 % představuje spolufinancování českých firem.

V rámci projektů PROPEA mohou kanadské akreditované firmy českým subjektům nabídnout asistenci se širokou škálou obchodních aktivit:

- zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici

- zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy

- uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.)

- zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek

- zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku

- vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí

- zajištění propagačních, marketingových a PR služeb

- podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb

- využití technického zázemí

 

Návrhy projektů podávají potenciální realizátoři Velvyslanectví ČR v Ottawě. Schválené projekty budou moci realizátoři projektů ve spolupráci se Velvyslanectvím uskutečnit v období od 1. ledna do 31. října 2021.

V případě zájmu o realizaci projektů PROPEA v Kanadě kontaktujte ekonomického diplomata Jana Kubačku na emailu  jan_kubacka@mzv.cz.