česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova navštívila Francii

Čeští senátoři ze Stálé komise pro rozvoj venkova (Dagmar Zvěřinová, Ludmila Müllerová, Karel Šebek, Miroslav Nenutil a Jiří Žák) navštívili ve dnech 26. – 30. dubna 2010 Francii. Se zástupci vybraných francouzských obcí projednávali problematiku privatizace lesů a také vinohradnictví a vinařství.

Delegaci Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova uvítal v Moselle Philippe Leroy, senátor a předseda Okresní rady (Conseil général de la Moselle). V nedalekém Darney po té senátoři položili věnec na československém vojenském hřbitově. Delegace pokračovala do obce Bleurville, kde navštívila místní pilu.

Čeští senátoři se také sešli s panem Ing. Tomášem Floriánem, ředitelem společnosti TopoGEODIS France sarl, která poskytuje široké služby v oblasti geodézie, fotogrammetrie, laserového skenování a 3D vizualizace či digitálních katastrálních map.

Na závěr návštěvy zástupci komise navštívili Cairanne, která je partnerskou obcí města Žďár na d Sázavou a Valence v okrese Drôme, kde byli seznámeni s politikou vinohradnictví a vinařství. S delegací se rozloučil pan Didier Guillauma, senátor a předseda Okresní rady (Conseil général de la Drôme).