česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér jednal s francouzským ministrem zahraničí o strategickém partnerství a migrační krizi

V pondělí 24. srpna 2015 se v sídle Ministerstva zahraničních věcí uskutečnilo setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky a ministra zahraničních věcí Francouzské republiky Laurenta Fabiuse. Francouzský ministr zahraničních věcí vystoupil jako host na poradě vedoucích zastupitelských úřadů ČR v zahraničí, která byla v pondělí zahájena v Černínském paláci.

Jedním z hlavních témat společného setkání byla otázka migrační krize. Předseda vlády Sobotka se s ministrem Fabiusem shodl na nutnosti ukončení války v Sýrii. Jsou toho názoru, že pouze stabilizace regionu a dohoda znesvářených stran přispěje ke zpomalení či zastavení migračního proudu do Evropy. Dalším opatřením by mohl být společný systém ochrany vnějších hranic Schengenského prostoru.

Dalšími body jednání pak byly vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Francií a návrhy na konkrétní realizaci Akčního plánu Strategického partnerství na léta 2014-2018, který předsedové vlád obou zemí podepsali v loňském roce v Praze. Tématem diskuze byla také spolupráce v oblasti jaderné energetiky a obrany.

K setkání s ministrem zahraničních věcí L. Zaorálkem viz stránky MZV.

Foto: M. Trnková

Ministr L. Zaorálek, ministr L. Fabius a předseda vlády B. Sobotka.

Ministr L. Zaorálek, ministr L. Fabius a předseda vlády B. Sobotka.

Jednání delegací.

Jednání delegací.