česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Zastupitelský úřad ČR v Paříži
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva předsedy Senátu Milana Štěcha ve Francii

Předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch spolu se senátorem Václavem Hamplem, předsedou evropského výboru Senátu, pracovně navštívili ve dnech 11. a 12. září Paříž.

Předseda Štěch se zástupci francouzského Senátu zahájil v podvečer 11. září retrospektivní výstavu děl Alfonse Muchy  v pařížském Musée du Luxembourg. Setkal se rovněž s Čechy působícími v Paříži v kulturní a univerzitní oblasti. Dne 12. září jednal předseda Štěch s předsedou Senátu Francouzské republiky Gérardem Larcherem. Tématy bezmála tříhodinového jednání obou představitelů byla Evropská unie, migrace, Brexit i česko-francouzská obchodní spolupráce. V závěru cesty si senátoři Štěch a Hampl za účasti krajanů připomněli na hřbitově Père Lachaise památku Čechů, kteří přispěli ke vzniku Československa.
Předseda Senátu Milan Štěch při příležitosti stoletého výročí založení republiky připomněl podporu Francie, díky které se Československo mohlo po válce etablovat jako nezávislý stát. Podle Milana Štěcha je právě evropská integrace (a vzájemný dialog na úrovni evropských institucí) klíčovým aspektem, díky kterému je Evropa od konce 2. světové války v relativním míru.

Předseda M. Štěch s předsedou G. Larcherem

Předseda M. Štěch s předsedou G. Larcherem

Ceremonie u památníku na hřbitově Père Lachaise

Ceremonie u památníku na hřbitově Père Lachaise